Depolama Hizmeti

İstanbul’un anadolu ve avrupa yakasında bulunan modern standartlarda olan depolarımızda, yaklaşık 20.000 m2 Ambarlı, Gümrük Müdürlüğüne bağlı ve raflı sistem mevcut olup ürünleriniz zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmektedir. 2500 m2 “9” odadan oluşan -22 , +22 derecede Soğuk Hava depoları, indir-bindir işlemleri için 15 adet rampa bulunmaktadır.

Yanıcı, Parlayıcı “2012/26 sayılı genelge Ek-62 ‘ye uygun depolama şartlarına haiz Ambarlı Gümrük müdürlüğüne bağlı Antrepomuzda 1600 tonluk su tankları ile beslenen köpüklü yangın söndürme sistemleri özel duman ve ısı dedektörleriyle donatılmıştır. Depomuzun tamamını saracak şekilde konumlandırılmış havalandırma sistemleri mevcuttur. Yükselen gazların ve dibe çöken gazların depodan tahliyesi için fanlar 2 saatte bir 20 dakika çalışmak üzere otomatik devreye girmekte ve mevcut havayı yenilemektedir. Depolarımız lokasyon olarak ulaşımı kolay olan bir konumdadır. Güvenlik hat safhada olup 24 saat kayıt altında tutulmaktadır.
 
Depolarımızın bazı özellikleri aşağıdaki şekildedir :
Depomuz, araçların şehir içi trafiğine girmeden rahatça giriş-çıkışın yapıldığı otoban yakınındadır.
24 saat güvenlik elemanları ve kapalı devre güvenlik kameraları ile kontrol ve kayıt edilir.
Özellikli yangın tertibatı mevcuttur.
Isıya duyarlı termal yangın tertibatı.
Aynı anda 30 araca yükleme ve boşaltma kapasiteli yükleme rampaları.
Forklift, elektrikli transpalet, transpalet,jeneratör gibi teknik ekipmanlar.
Tüm depolarımızda depremde dayanıklı raf sistemleri
ADR’li ürünler için köpüklü söndürme sistemi.

 

Avcılar, Tuzla, Kartal, Esenyurt ve Sultanbeyli’de bulunan depolarımızda transit, ihracat ve aktarma hizmetleri, tecrübeli personelimiz ve teknolojik olarak üstün çok sayıdaki ekipman kapasitemiz ile son derece hızlı ve kaliteli olarak sunulmaktadır. Antrepo rejimi kanunu çerçevesinde müşteri istek ve ihtiyaçlarına göre değişebilen, ürüne ve firmaya özel hizmet üretebilme esnekliğimiz bulunmaktadır.

Firmamız, müşterilerinin tedarik zinciri boyunca toplam operasyon maliyetlerinin azaltılmasını ve süreçlerinin iyileştirilmesini hedeflemektedir. Avcılar, Tuzla, Kartal, Esenyurt ve Sultanbeyli lojistik merkezlerimizde veya müşterilerimizin kendi depolarında tek müşterili veya paylaşımlı depolama organizasyonu, ihracat yükleme platformu, çapraz yükleme platformu, dağıtım merkezi gibi çeşitli depolama hizmetleri üretilmektedir. Nur Nakliyat toplam 89.550 m2’lik açık ve kapalı depolarında gümrüklü ve gümrüksüz depolama hizmeti vermektedir.

 

Depolarımızda veya müşterilerimizin kendi depolarında doğru ve eş zamanlı stok takibi yapılmakta, stokların fiziksel olarak adreslendirilmesi ve hareketlendirilmesi gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetlerde hız ve optimum yer kullanımı ile maliyet avantajı yaratılmakta ürünlerin hızlı elleçlenebilir olması sağlanmaktadır. Stokların kalite ve lokasyon olarak planlanması ve kontrol edilmesi ile daha hızlı ve hatasız stok yönetimi sunulmaktadır.

Envanter yönetiminde hedeflediğimiz başlıca noktalar; stoğu tutulan envanterin doğruluğunu, izlenebilirliğini sağlamak, envantere ilişkin tarih kayıtlarını toplamak ve müşterilerimize stratejik raporlar sunmaktır. Envanterin süreç boyunca değişik anlardaki hareketleri takip edilmekte, olabilecek stok eksikliği veya stok fazlalığı bilgileri eş zamanlı olarak raporlanmaktadır. Müşterilerimize envanter seviyeleri, asgari stok takibi, siparişler, tahminler, üretim planları ve önemli performans göstergeleri istenilen ortamlarda iletilebilmekte veya onların mevcut sistemlerine entegre olarak eş zamanlı (online) bir çalışma gerçekleştirilebilmektedir.

 

Müşterilerimiz tarafından satış işlemi sonucunda yaratmış oldukları sipariş taleplerinin kabul edilmesi ile başlayan sipariş yönetimi süreci, sipariş taleplerinin stoklardan en doğru ve en hızlı bir şekilde toplanıp sevk edilmeye hazır hale getirilmesi ile son bulur. Siparişlerin doğru zamanda, doğru yerde ve doğru miktarda bulundurulabilmesi için teknolojinin getirdiği tüm yenilikler kullanılmaktadır.